Pozostańmy w kontakcie

501 555 001
Bartłomiej Pawlikowski

Shiro Lift Chmielna 2,
00-020 Warszawa, Polska

Najczęściej zadawane pytania

Do niskich budynków mieszkalnych polecamy windy hydrauliczne. Priorytetem jest w tym przypadku bezpieczeństwo, które w największym stopniu zapewnia właśnie ten rodzaj wind. Ich inne istotne zalety to cicha praca, niewielka ilość zajmowanego miejsca oraz niska cena.
Ceny wind są zróżnicowane, ale najtańsze rozwiązania z naszej oferty zaczynają się od 65 000 PLN netto. W tej cenie można liczyć na dostawę i montaż windy dwuprzystankowej. Naszym klientom polecamy jednak inwestycje na poziomie ok. 80 000 PLN, windy w tym przedziale cenowym z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania technologiczne i wizualne.
Zawsze sugerujemy montaż windy wewnątrz budynku, co daje gwarancję, że posłuży mieszkańcom co najmniej 20 lat. Jeśli chcielibyśmy osiągnąć podobny okres bezawaryjnego działania windy zewnętrznej, jej koszt mógłby sięgnąć nawet 160 000 PLN netto za urządzenie dwuprzystankowe. Tak wysoka cena wynika z konieczności użycia materiałów o podwyższonej jakości i odporności na czynniki zewnętrzne.
Winda dedykowana dla domu jednorodzinnego powinna mieć wymiary 100×120 cm. Jeśli jednak będzie z niej korzystać osoba poruszająca się na wózku, należy zadbać o wielkość windy dopasowaną do jej potrzeb. Drzwi powinny mieć wówczas co najmniej 70 cm szerokości, a minimalne wymiary odpowiednio 110 cm głębokości kabiny oraz 80 cm jej szerokości.
Chęć posiadania windy zgłaszają również osoby, które mogą przeznaczyć na nią niewiele miejsca. W takich wypadkach proponujemy windy bezszybowe – charakteryzujące się brakiem podszybia, czyli przestrzeni poniżej dolnego przystanku na którym parkuje winda. Jest to optymalne rozwiązanie w przypadku windy do antresoli, pomiędzy piętrami w bloku lub kamienicy oraz na poddasze. Wiąże się jednak ze znacznymi kosztami, wynoszącymi około 100 000 PLN za windę dwuprzystankową.